• Нд. Лип 21st, 2024

На Тернопільщині під собором знайшли розбиті труни та людські кістки

В Кременці знайшли стародавнє поховання

Під Свято-Миколаївським собором в Кременці Тернопільської області виявили жахливу знахідку – розбиті труни, розкидані людські кістки та гори перетлілого одягу, що належали заможним жителям міста.

Про це повідомляє Суспільне, передає Тернопіль24.

Знайдені кістки та речі належать кременчанам, які проживали в місті у 17-18 столітті. Понад дві сотні років Свято-Миколаївський собор перебував в користуванні Московського патріархату. Попередні власники храму виявили поховання, однак не повідомили про це відповідні органи.

«Це жахлива сцена мародерства. Тут діставали кістки з гробів, одяг скидали на одну купу, інші речі на другу, шукаючи цінні предмети. З дитячих поховань здерті навіть натрунні хрести, які могли бути з дорогоцінних металів», – розповів директор Кременецько-Почаївського архітектурного заповідника Василь Ільчишин.

В планах дослідників зафіксувати всі пошкодження та звернутися в поліції. Також керівництво архітектурного заповідника має намір знайти фінанси та археологів для дослідження поховання.

«Ці останки треба буде перепоховати, звершити чин поховання, тому що померлі, їхні останки повинні бути поховані, віддані землі і спочивати з миром», – зазначив настоятель храму В’ячеслав Савельєв.

Нагадаємо, на Тернопільщині знайшли рештки священника та молодої дівчини. Археологи проводять дослідження старовинного кладовища, що знаходиться біля костелу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *