• Сб. Чер 22nd, 2024

Як підібрати натяжну стелю для квартири-студії?

Як вибрати натяжні стелі

Сьогодні все більше людей, які бажають отримати максимально безбар’єрний житловий простір, купують квартири-студії. Для ефективного використання кожного квадратного метра приміщення необхідно поділити на умовні зони без суцільних перегородок, підібравши підхожу обробку стін та стелі. Для перекриттів кращим варіантом є натяжні стелі – Тернопіль не відстає від тенденцій оформлення інтер’єрів, і все частіше такі конструкції можна побачити в оселях містян. Візуальне розділення площі внесе злагодженість у приміщення, зробить його затишним і водночас функціональним.

Коли місця небагато: натяжні стелі для малогабаритного житла з вільним плануванням

У компактних студіях, попри відсутність перегородок, візуальне збільшення простору не менш важливе, ніж у звичайних квартирах такої ж площі. При цьому має значення й естетика, адже в оселі повинно бути приємно перебувати її мешканцям та гостям. Вдалими рішеннями для таких квартир стануть:

  • Глянцеві фактури. Блискуча ПВХ-плівка дає змогу оптично зробити приміщення більшим і вищим приблизно на 1,5 – 2 м завдяки здатності відбивати світло. Ілюзію нескінченної стелі можна створити, вибравши темні чи яскраві лакові полотна.
  • «Летюча» стеля. Така конструкція створюється за допомогою матового або сатинового, рідше – глянцевого, полотна та світлодіодної стрічки, закритої профілем, що розсіює світло. Сяяння LED-стрічки візуально відділяє стелю від стін, так, що вона неначе повисла у просторі без будь-якої підтримки.
  • Використання освітлювальних пристроїв, які не займають багато місця. Світлодіодні стрічки, точкові лампи, підібрані у великій кількості, накладні чи вбудовані світильники розміщуються близько до перекриття, й не відбирають висоту, на відміну від люстр.

Як правило, обираються однорівневі чи дворівневі стелі – з ними висота приміщення знизиться не надто суттєво.

Вибір стельових покриттів для просторих студій: широкі можливості для реалізації дизайнерських задумів

vN_7kGITcXa9M7dKzyhluchJ5b8DuCzyjbrqeAXz0UmDH1IV9-4tLm-ZBwoDQhGz0TSVzAIjCD6_I918EHUvrn_lZB5rY5-Q5h1_r_FciKoy15moemxd2m178oj8HU9ewmDaQ2jZL_Vy8l0O3Kc5WGQ

Сучасні студії у новобудовах мають доволі велику площу й висоту, нерідко наявні панорамні вікна. У таких приміщеннях натяжна конструкція повинна виконувати відразу два завдання: зробити простір гармонійним й довершеним, а також візуально розділити його на зони.

У кожного власника житла свої уявлення щодо красивого інтер’єру. Комусь до вподоби контрастні поєднання кольорів та фактур, іншим – стримані рішення, наприклад, матова стеля у нейтральних відтінках. Щоб не допустити дискомфорту через відсутність помітних кордонів між різними частинами квартири та ефекту порожнечі, найпростіше установити натяжне покриття з кількома ярусами. У таких композиціях можуть використовуватися різні барви й фактури полотен, які перегукуються з тонами м’яких та корпусних меблів, оформлення стін та підлоги, декоративного текстилю й т.д. Між рівнями доцільно змонтувати різні види освітлення. Аби окреслити різницю між частинами, можна над вітальнею розташувати люстру, над кухнею – лаконічний підвісний світильник та точкове підсвічування робочої зони, а у спальні налаштувати систему з регулюванням яскравості, і, за бажанням – кольору світла. Акценти розставляються не тільки кольорами – фотодрук, різьблені узори, світлові лінії й т.д. теж сприяють розподіленню загальної площі.

Якщо хочеться максимально зберегти місце зверху, можна замість багатоярусної конструкції застосувати однорівневу, яка складається з різних полотен, з’єднаних одне з одним. Щоб приховати шви між полотнами, які дуже відрізняються між собою, використовують спеціальний профіль.

Один коментар до “Як підібрати натяжну стелю для квартири-студії?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *