• Нд. Лип 21st, 2024

Винахід тернополянина: унікальний генератор-утилізатор

В сьогоднішніх умовах жителі Тернопільщини задумуються не про звичайну побутову техніку, а про придбання генератора, який допомагає місцевому бізнесу пережити важкі часи. Значно удосконалив генератор тернополянин Валерій Федоронку, завдяки його винаходу генератор є ще й екологічно корисним. Повідомляє Тернопіль24 з посиланням на Iternopolyanyn

Керівник центру «Енергоефективних технологій» Тернопільського педагогічного університету Валерій Федорейко вважає, що Україна має достатньо ресурсів, що дозволяють не використовувати газ і отримувати електричну енергію.

Науковець разом з однодумцями удосконалив генератори, перетворивши їх на своєрідні утилізатори, що виробляють енергію. Майже всю техніку виробляють з українських запчастин, лише мікропроцесори доводиться закуповувати в Європі.

Генератор на біовідходах здатний забезпечити тепловою енергією роботу підприємства. При цьому біовідходи при правильному використанні абсолютно безпечні для навколишнього середовища. Наприклад, після завершення сезону осінню фермери зазвичай вивозять біологічні відходи на смітники, де вони тривалий час перегнивають та таким чином забруднюють атмосферу.

Натомість якщо їх спалювати, можна отримати дешеву енергію, завдяки чому відбувається економія грошей. Беззаперечно позитивним моментом є відсутність забруднення навколишнього середовища.

Варто додати, що завдяки роботі тернопільських науковців підприємства мають можливість придбати генератори-утилізатори потужністю від 2000 до 6000 кіловатів. Щоправда, вартість одного генератора становить приблизно три мільйони гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *