До війни Оксана Малешко працювала начальницею відділу освіти Бучацької міської ради. Однак, з перших днів війни чиновниця добровільно відправилася захищати Україну. Повідомляє “Ternopil24″з посиланням на «Ternopil.one».
Що спонукало полишити все та піти на фронт
В Оксани Малешко вдома була престижна робота, чудова сім’я та дім. Однак, після початку повномасштабного вторгнення жінка полишила все, оскільки її допомога більш потрібна на передовій.
Спонукало чиновницю піти до війська бажання захистити родину, адже не буває чужих дітей і коли хоч одна дитина страждає жодна жінка не спостерігатиме за цим осторонь.
Доньки Оксани Малешко вже дорослі, тому вона спокійно залишила на них стареньких батьків та відправилася на фронт. Чиновниця з жахом згадує 24 лютого: про початок війни їй повідомила знайома з Тернополя і вона спершу не могла повірити, що це правда.
Однак, згодом Оксана Малешко звернулася у військкомат і висловила бажання йти захищати рідну землю. Протягом 25 лютого жінка пройшла медичну комісію і наступного ранку з’явилася у військкомат з речами.
Жодного військового досвіду чиновниця не мала. Проте, в дитинстві Оксана Малешко вправно стріляла в тирі, тому навчання перед поїздкою на передову було достатньо, щоб змогти тримати зброю в руках.
Жінка стверджує, що не змогла б спокійно сидіти вдома, оскільки ворог прийшов цілеспрямовано нищити нашу землю та український народ. Тому, усі хто має можливість захищати Україну, повинні це робити.
Зараз Оксана Малешко працює військовим медиком. Довелося вчитися зовсім новим навичкам, адже останній раз медичну підготовку вона проходила ще в інституті. Багатьом знанням довелося вчитися безпосередньо на місці.
Чи було страшно та перед якими труднощами постає медик на фронті
За словами чиновниці, потрапляючи на передову ти ніби знаходишся у паралельній реальності. Спочатку жінку охоплював страх, однак згодом прийшло важливе усвідомлення, що вона є в першу чергу військовою, а для солдата страх є найгіршим ворогом.
Під час військових дій критично важливо зберігати серце гарячим, а розум навпаки – холодним. Робота медика на фронті суттєво відрізняється від роботи медика в тилу, оскільки тут ти не обійдешся пігулками чи сиропами. Доводиться рятувати військових з важкими травмами й від роботи медика залежить життя українських захисників.
Життєвий досвід допоміг жінці добре виконувати свої обов’язки, оскільки вона виховала двох дітей, лікувала та робила уколи батькам, які мають інвалідність.
Батькам Оксани Малешко важко було прийняти новину про те, що їхня донька відправляється на фронт. Чиновниця поділилася своїми думками та зазначає, що люди похилого віку вже не здатні тримати зброю, життя молоді потрібно берегти, оскільки від них залежить майбутнє країни. Натомість всі інші, хто може тримати зброю в руках, обов’язково мають захищати Україну.
Не варто боятися своєї смерті, адже кожен проживе стільки, скільки йому відміряно. Тому, боязнь смерті є безглуздою. На думку Оксани Малешко, кожен у житті робить свій вибір – померти як боягуз, ховаючись від загроз чи загинути героєм за рідну землю.