«Не відчуваю крові на руках»: на Тернопільщині єдиний священник Московського патріархату перейшов до ПЦУ

В Тернопільській області як і в усій Україні громади масово виходять з-під порядкування московського патріархату до Православної церкви України. Однак, в більшості випадків священники залишаються вірними московській церкві.

Практично виняток з цього правила отець Олег Шліхта, який перейшов у підпорядкування Православної церкви разом з усією громадою. Повідомляє «Ternopil24» з посиланням на «Ternopil.eu».

Чому виникло рішення приєднатися до ПЦУ

Отець Олег Шліхта є настоятелем церкви Іверської ікони Божої Матері в селі Круголець Чортківського району. За словами священника, вперше рішення залишити московський патріархат виникло ще вісім років тому з початком російської агресії. Наважився отець на такий вагомий крок лише після отримання Україною Томосу.

Рішення про перехід до Православної церкви України обговорювалося з парафіянами, і вони одноголосно підтримали свого настоятеля.

Отець Олег Шліхта розповідає, що більшу частину його парафії складає молодь, які мають свою громадянську позицію та думку. І багато людей в Україні добре розуміють, що ставлення московського патріархату є ворожим. Однозначно подібне відношення потрібно змінювати.

До виходу з-під крила московського патріархату богослужіння проводили старослов’янською мовою. Згодом літургія проходила виключно українською мовою.

Спочатку отцю було складно, адже раніше він зовсім не сприймав богослужіння українською. Однак, після того, як почав використовувати українську мову, зрозумів наскільки вона милозвучна та доступна для розуміння вірян. Через це багато молитов Олегом Шліхтою почали розумітися зовсім по-іншому.

Перехід на українську мову відбувався поступово. Дуже допомогло священнику служіння в Іловицькому монастирі

Що змінилося для храму з переходом до Православної церкви

1

Внутрішнє убрання храму Іверської ікони Божої Матері не зазнало жодних змін. В церкві й досі зберігаються ікони, які колись подарували священники московського патріархату. На думку Олега Шліхти, на святість ікон не впливає те, священники яких конфесій моляться до них. Натомість смішними виглядають заяви про відсутність святості ікон в розкольників.

Коли отець остаточно вирішив перейти до Православної церкви України, від нього відвернулися багато друзів та знайомих. Якщо Олег Шліхта зустрічав їх на вулиці, від нього просто могли відвернути очі та навіть не привітатися. Спочатку несправедливе ставлення ображало, проте з часом отець перестав звертати на це увагу. Головною його підтримкою стала дружина і духівник.

На часте запитання, чи не шкодує отець про зміну патріархату, він ствердно відповідає, що жодного разу не відчував жалю з цього приводу. Адже він не відчуває крові на руках.

Варто додати, що з 2014 року від московського патріархату на Тернопільщині відмовилися 40 релігійних громад. Однак, від російської церкви відмовилися лише парафіяни, отці залишилися вірними московському патріархату окрім Олега Шліхти.

Священники в загальному не підтримують думку вірян, тому вибирають служіння церкві, яка фактично підтримує агресію проти українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.