• Пт. Лют 23rd, 2024

Жителька Тернопільщини створює красу з мережива

Унікальні візерунки з мережива за допомогою гачка створює Ольга Сенюк з села Золотники Тернопільського району. Вмілі руки майстрині витинають хустки, скатертини та навіть предмети одягу. Повідомляє “Ternopil24” з посиланням на iternopolyanyn.

Перші спроби в’язання та освоєння рукоділля

Ольга Сенюк розповідає, що мистецтву в’язання гачком її навчила бабуся. Старенька показала як пров’язувати повітряні петлі та стовпчики. Звичайно, не все вдавалося з першої спроби, однак з кожним разом петлі виходили все вправнішими та вправнішими.

Коли дівчина опанувала всі навички в’язання, змогла створити кофтину. І хоч одяг був далеким від ідеалу, однак підняв самооцінку Ольги Сенюк. Гачком можна в’язати не лише одяг, але й іграшки, взуття та навіть предмети інтер’єру.

За словами майстрині, працювати гачком значно швидше, ніж спицями. Окрім цього гачок надає можливість більш широко виявити творчу фантазію. До того ж процес в’язання має позитивний вплив на моторику організму, адже постійно потрібно виконувати рухи та запам’ятовувати їх послідовність, щоб правильно відтворити візерунок.

Працює під час роботи з гачком і уява, оскільки майстриня має перед створенням витвору придумати, в якому він буде кольорі та як виглядатиме в ньому візерунок.

Ольга Сенюк найбільше полюбляє в’язати мереживні серветки. В руках талановитої майстрині звичайна пряжа та нитки перетворюються на дивовижні візерунки схожі на ті, які мороз малює на вікнах.

Окрім цього тернополянка виготовляє скатертини. Найскладніше в кожній роботі вибрати візерунок, адже їх надзвичайно багато, а потрібно зупинитися на тому, до якого лежить душа. Особливе задоволення майстриня відчуває, коли накрохмалює завершену роботу. В цей момент добре видно деталі орнаменту та вдається роздивитися цілий візерунок.

Що потрібно знати перш ніж братися за гачок

мереживна серветка

Спочатку перед початком в’язання варто визначитися з розміром гачка, що має відповідати розміру ниток. Також важливий і матеріал, з якого виготовляють гачки. Варто вибирати гачки з дерева, металу чи акрилу. Натомість не слід купувати інструменти з пластмаси чи порожні всередині.

Якщо ви початківець, потрібно спочатку вибирати нитки світлих кольорів, адже на них візерунки більш помітні. В першу чергу варто вчитися на товстіших нитках, оскільки робота з тонкими нитками є набагато складнішою.

Проте, найбільша роль під час в’язання гачком приділяється концентрації над роботою. Перед тим як приступити до роботи слід правильно зробити заміри та розрахувати петлі. Протягом всього процесу в’язання не варто втрачати пильність, оскільки можуть траплятися помилки, що впливають на якість мережева.

Не останню роль при в’язанні виробів відіграє емоційний стан майстрині. В кожну роботу вкладається енергетика вишивальниці. Вибір матеріалів ниток залежить від того, який саме виріб планує створити майстриня. Наприклад, для серветок найкраще підійдуть бавовняні нитки, в той час як для зимового одягу краще використовувати напівшерсть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *