• Пт. Лют 23rd, 2024

КОМУ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ДОЗВОЛИЛИ КОЛОТИ ТРЕТЮ ДОЗУ ВАКЦИНИ

В Тернопільській області активно проходить вакцинація від COVID-2019, що позитивно позначається на загальній динаміці захворювання в регіоні. Повідомляє “Ternopil24” з посиланням на  «Iternopolyanyn».

ТРЕТЯ ДОЗА ВАКЦИНИ ВІД КОРОНАВІРУСУ

В Україні офіційно Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплення третьою дозою від COVID-2019. На сьогодні вакцинація третій раз дозволена лише окремим категоріям жителів Тернопільщини.

Зокрема, в першу чергу отримати її зможуть люди з ВІЛ-інфекцією, після трансплантації органів чи які перенесли імуномоделюючу терапію, жителі Тернопільщини, які хворіють на онкологію, а також ті, хто має проблеми з імунодефіцитними станами. При цьому отримати додаткову дозу вакцини можна незалежно від того, якою вакциною ви щепилися раніше.

Як впливає на імунну систему щеплення втретє прокоментував лікар-інфекціоніст Василь Копча. Так, в людей, які мають супутні захворювання, імунна система не працює правильно та не може вчасно виробити антитіла. Тому, для таких жителів Тернопільщини обов’язково потрібна третя доза вакцинації.

Подібну практику активно використовують у всьому світі. Адже імунітет при коронавірусі є не стійким та не тривалим. Наприклад, при звичайному грипі він зазвичай триває декілька років, тоді як при COVID-2019 імунітет працює від чотирьох до дев’яти місяців. Для людей з ослабленим імунітетом ідеальним варіантом буде і четверта доза щеплення.

Варто додати, що протипоказань до вакцини є досить мало. Фактично єдиним протипоказанням є алергічна реакція на щеплення. В такому випадку може трапитися анафілактичний шок або інші негативні наслідки.

ЯК ТЕРНОПОЛЯНАМ СКОРИСТАТИСЯ ДОДАТКОВОЮ ДОЗОЮ ВАКЦИНИ

1

Для того, щоб отримати додаткову дозу вакцини потрібно спочатку направлення від сімейного лікаря. При цьому лікар має право видавати направлення в довільній формі, вказавши медичні показання.

Після цього ви можете записатися на вакцинацію в один із найближчих пунктів щеплення. З собою обов’язково потрібно мати направлення від сімейного лікаря. Лікар вакцинальної бригади внесе усі дані в електронну систему охорони здоров’я та вкаже додаткову дозу як третю дозу вакцини.

Багатьох тернополян цікавить питання чи ефективна вакцина від нового штаму коронавірусу «Омікрону». Цей варіант  коронавірусу швидко поширився світу, зафіксовані його випадки й в Україні.

За дослідженнями експертів, усі відомі вакцини від COVID-2019 здатні захистити від типу коронавірусу “Омікрон” лише частково. У зв’язку з цим навіть ті жителі Тернопільщини, які повністю вакциновані, можуть заразитися «Омікроном».

Однак, є й хороші новини. Інфекціоністи вважають, що новий штам не спричиняє важкого перебігу хвороби. Окрім цього у Всесвітній організації охорони здоров’я стверджують, що у світі не зафіксовано ще жодного випадку смерті від «Омікрону».

Зазвичай захворювання проходить легко або в середньому ступені тяжкості. Швидке поширення нового штаму призведе до витіснення коронавірусу «Дельта». Зупинити поширення «Омікрону» може бустерна доза вакцини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *