Що потрібно і що не можна робити на Святвечір

У переддень Різдва в Україні відзначають Святий вечір, або Святвечір.

Цього дня віряни дотримуються суворого посту до сходу першої зірки, а на вечерю подають 12 страв, що символізують кількість апостолів Ісуса Христа.

Більшість українців відзначають його за юліанським календарем, але жодного релігійного підґрунтя цей різнобій у датах не має. Головне, що Різдво – родинне свято, коли вся сім’я збирається разом за вечерею. Головне для віруючої людини – сходити до церкви на різдвяну службу, бути в гарному настрої та у мирі з ближніми.

Традиції у Святий вечір

6 січня прийнято дотримуватися суворого посту до появи першої вечірньої зорі. Годувати дозволено тільки дітей. За вечерею збирається вся родина; до столу подають 12 пісних страв, традиційно починаючи трапезу з куті.

У меню у Святвечір обов’язково мають входити також узвар і вареники з капустою або грибами. Крім того, популярними стравами є смажена картопля, гречка, пісні голубці з кашею, риба, борщ або грибна юшка.

Що не можна робити у Святвечір

  • Лаятися, сваритися, лихословити.
  • Ображати тварин – це вважається великим гріхом.
  • Бути поза домом і спізнюватися до вечері – за повір’ям, в іншому разі людина ризикує весь рік провести далеко від родини.
  • Зустрічати свято в старому одязі та речах чорного кольору – варто мати святковий вигляд.
  • Займатися рукоділлям.
  • Шумно відзначати з алкоголем, голосно розмовляти, вставати з-за столу під час вечері.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *