Українцям розповіли, як вибрати справжнє масло

В Україні 70% масла є підробкою. Аналізи показали, що в нього додають маргарин, тваринні і гідрогенізовані жири, кокосову й пальмову олії.

На виробництво 1 кілограма вершкового масла потрібно близько 20 літрів молока. Середня ціна дрібного гурту молока з ферми по Україні становить 10 грн/л. Відповідно, пачка натурального вершкового масла 200 г не може коштувати дешевше за 40 грн, повідомляє telegraf.com.ua.

Фахівці взяли 29 зразків, з яких 20 виявилися фальшивкою.

Підробкою виявилися: 3+3 корови; Квітень; Богодуховській молзавод; Брест Литовський; Воложинське; Всесмак; Гомель-продукт; Метелик; Міколаївмолпром; Нота смаку; Пан Коцький; Подільське; Поліська сироварня; ПП Матвієнко О.В.; Самбірське; Сіверянка; Справжнє (Турківський маслозавод); Старокостянтинівський молочний завод; Токмак-Молоко; Традиційне (Рихальський завод сухого молока).

Натуральним виявилися: Волошкове поле; Галичина; Здорово; Молокія; Полтавський смак; Попільнянське; Радимо; Чортків (вагове); Харківське.

На упакуванні завжди має бути напис “масло вершкове”. За якістю воно тверде і важко ріжеться ножем. Особливо після морозильника. Масло білого кольору взимку, жовтого – влітку.

У масла, у якого вийшов термін зберігання або воно неправильно зберігалося, насичений жовтий колір по краях.

Експерти також опублікували поради, як купити справжнє вершкове масло.

“Необхідно купувати продукцію великих, відомих брендів, які широко представлені в торговельній мережі. Звертайте увагу на ціну: занадто дешевий продукт не може бути справжнім. Купуйте продукцію в супермаркеті, магазині, де можна отримати чек і потім висунути претензії. Звертайте увагу на консистенцію продукту: якщо масло з холодильника і тим більше морозильної камери м’яке, то це або фальсифікат, або продукт, який зберігають неправильно. Обидва варіанти можуть завдати шкоди здоров’ю”, – рекомендують фахівці.

Дають вони також традиційну рекомендацію не купувати вершкове масло у місцях стихійної торгівлі: під базарами, в підземних переходах, якою б привабливою не була його ціна.

2 thoughts on “Українцям розповіли, як вибрати справжнє масло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *