МОЗ пропонує локдаун на початку нового року

Міністерство охорони здоров’я не бачить сенсу запроваджувати жорсткий карантин до кінця цього року. Натомість пропонуватиме уряду ввести локдаун вже у новому році – у перші три тижні січня.

Про це розповів глава МОЗу Максим Степанов.

“Спираючись на медичні та протиепідемічні показники, ми будемо пропонувати уряду, скажімо так, плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня. Вважаємо, що тривалість такого карантину, щоб досягти максимального ефекту, повинна бути протягом трьох тижнів.

В кінці січня і на початку лютого ми очікуватимемо пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему. До цього періоду потрібно підійти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID-19, зокрема з мінімальною кількістю госпіталізованих.

Наразі ми як МОЗ не будемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків. І ми можемо стверджувати, що наша медична система повністю витримає те навантаження, яке зараз є у зв’язку з COVID-19″, – заявив Степанов.

Остаточне рішення можуть ухвалити на наступному засіданні уряду в середу. При цьому навіть за жорсткого карантину громадський транспорт не зупинятимуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *