• Нд. Лип 21st, 2024

На Тернопільщині знайшли рештки священика та молодої дівчини (ФОТО)

На Тернопільщині знайшли поховання з тілами дівчини, малої дитини та священника.

Повідомляє «Ternopil24» з посиланням на «Терміново».

Наразі у селі Залізці Зборівського району тривають розкопки руїн костелу св. Антонія. Археологи проводять дослідження старовинного кладовища, що знаходиться біля костелу.

Під час розкопок натрапили на старовинне поховання XVI- XIX ст. Серед поховань була могила католицького священника та молодої дівчини віком 18-20 років.

«Із знахідки можна зрозуміти, що ця дівчина була ревна католичка. Вона носила хрестик з розп’яттям, яке збереглося у неї на грудях. Сам дерев’яний хрестик зігнив, а олов’яне розп’яття залишилося до нині.Також на пальці лівої руки у дівчини був бронзовий перстень із імітацією синього каміння, хоча насправді це звичайне скло. Перстень дуже красивий, ми вже його відреставрували», – розповів керівник наукової експедиції Василь Ільчишин.

Також археологи виявили і могилу маленької дитини, яку поховали у сорочці вишитій бісером.

«Дитина була похована у сорочці чи пеленці, вишитій бісером. Адже збереглося дуже багато намистин, – ми вже знайшли близько 50. Про те, що це поховання XVII ст. свідчать знайдені монети. Тому цей горизонт датований дуже чітко», – зазначив науковець.

Нагадаємо, на Тернопільщині жінку, яка померла від коронавірусу, не знають як ховати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *